Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

1009 km
Avstånd

Vädret just nu

☁️
+5°C
Brutna moln

Flygplatser

QRH
1km
RTM
4km

Vädret i Rotterdam

Väderförutsägelse för Rotterdam de kommande 16 dagarna:
Fri, 27 January
+5°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
67 %
Sat, 28 January
+4°C
☁️
Spridda moln
2 m/s
72 %
Sun, 29 January
+6°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
90 %
Mon, 30 January
+7°C
🌦
Regn
10 m/s
66 %
Tue, 31 January
+7°C
🌦
Regn
8 m/s
77 %
Wed, 01 February
+6°C
🌦
Regn
12 m/s
72 %
Thu, 02 February
+8°C
🌦
Regn
11 m/s
72 %
Fri, 03 February
+7°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
86 %
Sat, 04 February
+9°C
☁️
Brutna moln
5 m/s
76 %
Sun, 05 February
+7°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
78 %
Mon, 06 February
+7°C
☀️
Klart
3 m/s
64 %
Tue, 07 February
+6°C
☀️
Klart
3 m/s
46 %
Wed, 08 February
+5°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
61 %
Thu, 09 February
+4°C
☀️
Klart
6 m/s
59 %
Fri, 10 February
+4°C
☀️
Klart
6 m/s
56 %
Sat, 11 February
+2°C
☀️
Klart
7 m/s
34 %

Hur mycket kostar Rotterdam?

Rotterdam priser jämfört med Linköping:

Rotterdam är i genomsnitt 182% dyrare än Linköping. Den största skillnaden är Barnomsorg (+1524%) och Hyra bostad (+64%). Den minsta skillnaden är Köpa bostad (+2%) och Löner (+6%).

Några prisexempel (mot Linköping):

🛒
Mat
+10.64%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
228 kr mot 156 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
945 kr mot 1.051 kr
🍟
McMeal på McDonalds
126 kr mot 125 kr
Cappuccino (standard)
46 kr mot 51 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
38 kr mot 34 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
33 kr mot 26 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
15 kr mot 19 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
30 kr mot 32 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
30 kr mot 43 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
176 kr mot 151 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
123 kr mot 129 kr
🍌
Bananer (1 kg)
19 kr mot 38 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
94 kr mot 148 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
19 kr mot 33 kr
🚍
Transport
+28.77%
+
💧
Samhällsservice
+32.01%
+
Sport
-24.31%
+
👪
Barnomsorg
+1523.75%
+
👗
Kläder
-7.01%
+
🛋
Hyra bostad
+63.51%
+
🏠
Köpa bostad
+2.29%
+
💵
Löner
+5.75%
+

Flygplatser i Rotterdam och Linköping

Rotterdam har 2 flygplatser och Linköping har 1 flygplats.

QRH
RTM
LPI
Metropolitan Area Airport (QRH) - 1 km
https://null/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.