Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Lär dig mer om din resa från Luleå till USA

USA har 25 populära städer du kan flyga till

Hur mycket kostar USA?

USA priser jämfört med Luleå:

USA är i genomsnitt 80% dyrare än Luleå. Den största skillnaden är Barnomsorg (+475%) och Samhällsservice (+186%). Den minsta skillnaden är Löner (-6%) och Transport (-8%).

Några prisexempel (mot Luleå):

🛒
Mat
-18.60%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
185 kr mot 142 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
741 kr mot 734 kr
🍟
McMeal på McDonalds
99 kr mot 135 kr
Cappuccino (standard)
53 kr mot 66 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
24 kr mot 39 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
19 kr mot 45 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
11 kr mot 22 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
34 kr mot 31 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
28 kr mot 40 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
137 kr mot 111 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
114 kr mot 131 kr
🍌
Bananer (1 kg)
19 kr mot 32 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
148 kr mot 145 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
30 kr mot 22 kr
🚍
Transport
-8.49%
+
💧
Samhällsservice
+185.71%
+
Sport
-37.47%
+
👪
Barnomsorg
+474.56%
+
👗
Kläder
-17.24%
+
🛋
Hyra
+114.79%
+
🏠
Köpa
+37.17%
+
💵
Löner
-6.28%
+

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.