Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Flygresor från Malaga till Malmö

Malaga har 1 flygplats och Malmö har 1 flygplats. Billigast månad: januari Mest populära månad: augusti

2479 km

Avstånd

Vädret i Malmö

Here is live 16-day forecast in Malmö:
Tue, 27 September
+12°C
🌦
Rain
10 m/s
84 %
Wed, 28 September
+11°C
🌦
Rain
4 m/s
74 %
Thu, 29 September
+11°C
🌦
Rain
5 m/s
83 %
Fri, 30 September
+13°C
🌦
Rain
5 m/s
73 %
Sat, 01 October
+13°C
🌦
Rain
9 m/s
69 %
Sun, 02 October
+13°C
🌦
Rain
11 m/s
73 %
Mon, 03 October
+13°C
☁️
Scattered clouds
10 m/s
69 %
Tue, 04 October
+11°C
🌦
Rain
9 m/s
72 %
Wed, 05 October
+10°C
🌦
Rain
8 m/s
82 %
Thu, 06 October
+11°C
☁️
Broken clouds
8 m/s
78 %
Fri, 07 October
+12°C
🌦
Rain
8 m/s
81 %
Sat, 08 October
+11°C
🌦
Rain
7 m/s
84 %
Sun, 09 October
+11°C
☁️
Broken clouds
6 m/s
75 %
Mon, 10 October
+11°C
☀️
Clear sky
3 m/s
70 %
Tue, 11 October
+11°C
☁️
Broken clouds
3 m/s
69 %
Wed, 12 October
+9°C
⛅️
Few clouds
5 m/s
51 %
Monthly weather
Den varmaste månaden är July och den kallaste är January. Genomsnittstemperaturen i Malmö under året:

Hur mycket kostar Malmö?

Malmö priser jämfört med Malaga:

Malmö är i genomsnitt 19% dyrare än Malaga. Den största skillnaden är Barnomsorg (-74%) och Löner (+74%). Den minsta skillnaden är Kläder (+15%) och Hyra bostad (+18%).

Några prisexempel (mot Malaga):

🛒
Mat
+41.88%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
151 kr mot 153 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
932 kr mot 613 kr
🍟
McMeal på McDonalds
136 kr mot 122 kr
Cappuccino (standard)
59 kr mot 23 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
23 kr mot 27 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
25 kr mot 18 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
19 kr mot 11 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
36 kr mot 14 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
47 kr mot 34 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
144 kr mot 141 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
153 kr mot 92 kr
🍌
Bananer (1 kg)
35 kr mot 21 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
136 kr mot 77 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
26 kr mot 11 kr
🚍
Transport
+48.84%
+
💧
Samhällsservice
-25.78%
+
Sport
+55.14%
+
👪
Barnomsorg
-73.74%
+
👗
Kläder
+15.42%
+
🛋
Hyra bostad
+18.38%
+
🏠
Köpa bostad
+21.42%
+
💵
Löner
+73.59%
+

Flygplatser i Malmö och Malaga

Malmö har 1 flygplats och Malaga har 1 flygplats.

MMX
AGP
Malmö Airport (MMX) - 24 km
https://www.swedavia.com/malmo/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.