Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum
Flyg från Malmö till Fukuoka

Info om sträckan

8471 km
Avstånd

Vädret just nu

🌦
+9°C
Regn

Flygplatser

FUK
4km

Vädret i Fukuoka

Väderförutsägelse för Fukuoka de kommande 16 dagarna:
Fri, 02 December
+9°C
🌦
Regn
5 m/s
53 %
Sat, 03 December
+11°C
🌦
Regn
3 m/s
41 %
Sun, 04 December
+11°C
🌦
Regn
6 m/s
71 %
Mon, 05 December
+11°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
49 %
Tue, 06 December
+10°C
☀️
Klart
5 m/s
45 %
Wed, 07 December
+12°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
53 %
Thu, 08 December
+14°C
⛅️
Enstaka moln
3 m/s
48 %
Fri, 09 December
+14°C
🌦
Regn
4 m/s
61 %
Sat, 10 December
+11°C
🌦
Regn
8 m/s
46 %
Sun, 11 December
+13°C
☁️
Spridda moln
4 m/s
53 %
Mon, 12 December
+9°C
🌦
Regn
8 m/s
80 %
Tue, 13 December
+7°C
🌦
Regn
7 m/s
46 %
Wed, 14 December
+11°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
53 %
Thu, 15 December
+13°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
54 %
Fri, 16 December
+11°C
🌦
Regn
4 m/s
72 %
Sat, 17 December
+11°C
🌦
Regn
8 m/s
64 %

Hur mycket kostar Fukuoka?

Fukuoka priser jämfört med Malmö:

Fukuoka är i genomsnitt 64% dyrare än Malmö. Den största skillnaden är Barnomsorg (+500%) och Samhällsservice (+120%). Den minsta skillnaden är Transport (-4%) och Kläder (+6%).

Några prisexempel (mot Malmö):

🛒
Mat
-38.66%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
104 kr mot 151 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
577 kr mot 928 kr
🍟
McMeal på McDonalds
75 kr mot 136 kr
Cappuccino (standard)
41 kr mot 59 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
15 kr mot 23 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
12 kr mot 25 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
24 kr mot 19 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
26 kr mot 36 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
26 kr mot 46 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
261 kr mot 144 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
68 kr mot 152 kr
🍌
Bananer (1 kg)
43 kr mot 35 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
114 kr mot 136 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
27 kr mot 26 kr
🚍
Transport
-4.06%
+
💧
Samhällsservice
+120.46%
+
Sport
+10.01%
+
👪
Barnomsorg
+500.38%
+
👗
Kläder
+6.07%
+
🛋
Hyra bostad
-35.87%
+
🏠
Köpa bostad
+24.37%
+
💵
Löner
-7.41%
+

Flygplatser i Fukuoka och Malmö

Fukuoka har 1 flygplats och Malmö har 1 flygplats.

FUK
MMX
Fukuoka flygplats (FUK) - 4 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.