Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

119 km
Avstånd

Vädret just nu

☁️
+3°C
Brutna moln

Flygplatser

HAD
3km

Vädret i Halmstad

Väderförutsägelse för Halmstad de kommande 16 dagarna:
Sat, 28 January
+3°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
88 %
Sun, 29 January
+4°C
🌦
Regn
11 m/s
90 %
Mon, 30 January
+4°C
❄️
Snö
12 m/s
76 %
Tue, 31 January
+4°C
🌦
Regn
10 m/s
82 %
Wed, 01 February
+3°C
❄️
Snö
12 m/s
92 %
Thu, 02 February
+4°C
🌦
Regn
6 m/s
68 %
Fri, 03 February
+2°C
☀️
Klart
5 m/s
52 %
Sat, 04 February
+3°C
🌦
Regn
6 m/s
98 %
Sun, 05 February
+4°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
87 %
Mon, 06 February
+5°C
☁️
Spridda moln
7 m/s
94 %
Tue, 07 February
+6°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
88 %
Wed, 08 February
+4°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
91 %
Thu, 09 February
+4°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
84 %
Fri, 10 February
+4°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
92 %
Sat, 11 February
+4°C
☁️
Spridda moln
3 m/s
87 %
Sun, 12 February
+4°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
74 %

Hur mycket kostar Halmstad?

Halmstad priser jämfört med Malmö:

Halmstad är i genomsnitt 2% dyrare än Malmö. Den största skillnaden är Barnomsorg (+38%) och Löner (+28%). Den minsta skillnaden är Sport (0%) och Mat (+4%).

Några prisexempel (mot Malmö):

🛒
Mat
+4.05%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
144 kr mot 156 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
739 kr mot 957 kr
🍟
McMeal på McDonalds
135 kr mot 140 kr
Cappuccino (standard)
59 kr mot 61 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
35 kr mot 24 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
30 kr mot 26 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
16 kr mot 20 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
36 kr mot 37 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
47 kr mot 48 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
136 kr mot 148 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
129 kr mot 157 kr
🍌
Bananer (1 kg)
35 kr mot 36 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
154 kr mot 140 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
30 kr mot 26 kr
🚍
Transport
-10.17%
+
💧
Samhällsservice
-17.71%
+
Sport
-0.11%
+
👪
Barnomsorg
+37.99%
+
👗
Kläder
+7.99%
+
🛋
Hyra bostad
-20.03%
+
🏠
Köpa bostad
-16.02%
+
💵
Löner
+28.05%
+

Flygplatser i Halmstad och Malmö

Halmstad har 1 flygplats och Malmö har 1 flygplats.

HAD
MMX
Halmstad flygplats (HAD) - 3 km
https://www.halmstadcityairport.se/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.