Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

424 km
Avstånd

Vädret just nu

☁️
+1°C
Brutna moln

Flygplatser

KSD
11km

När du bör resa

Jan
Billigaste månaden
Jan
Mest populära månaden

Vädret i Karlstad

Väderförutsägelse för Karlstad de kommande 16 dagarna:
Sat, 28 January
+1°C
☁️
Brutna moln
8 m/s
81 %
Sun, 29 January
+4°C
☁️
Brutna moln
11 m/s
82 %
Mon, 30 January
+5°C
☁️
Brutna moln
11 m/s
51 %
Tue, 31 January
+2°C
☁️
Brutna moln
8 m/s
50 %
Wed, 01 February
+3°C
☁️
Spridda moln
7 m/s
71 %
Thu, 02 February
+1°C
☁️
Spridda moln
6 m/s
56 %
Fri, 03 February
0°C
⛅️
Enstaka moln
6 m/s
47 %
Sat, 04 February
+1°C
🌦
Regn
4 m/s
90 %
Sun, 05 February
+2°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
71 %
Mon, 06 February
+4°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
69 %
Tue, 07 February
+4°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
70 %
Wed, 08 February
+5°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
84 %
Thu, 09 February
+3°C
🌦
Regn
2 m/s
67 %
Fri, 10 February
+3°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
78 %
Sat, 11 February
+2°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
84 %
Sun, 12 February
+4°C
🌦
Regn
5 m/s
94 %

Hur mycket kostar Karlstad?

Karlstad priser jämfört med Malmö:

Karlstad är i genomsnitt 0% billigare än Malmö. Den största skillnaden är Barnomsorg (+36%) och Hyra bostad (-31%). Den minsta skillnaden är Transport (-1%) och Mat (-2%).

Några prisexempel (mot Malmö):

🛒
Mat
-1.66%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
156 kr mot 156 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
623 kr mot 957 kr
🍟
McMeal på McDonalds
123 kr mot 140 kr
Cappuccino (standard)
59 kr mot 61 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
34 kr mot 24 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
25 kr mot 26 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
19 kr mot 20 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
34 kr mot 37 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
56 kr mot 48 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
127 kr mot 148 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
153 kr mot 157 kr
🍌
Bananer (1 kg)
32 kr mot 36 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
132 kr mot 140 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
21 kr mot 26 kr
🚍
Transport
-1.26%
+
💧
Samhällsservice
+6.38%
+
Sport
-8.30%
+
👪
Barnomsorg
+35.94%
+
👗
Kläder
+14.38%
+
🛋
Hyra bostad
-30.69%
+
🏠
Köpa bostad
-29.89%
+
💵
Löner
+14.17%
+

Flygplatser i Karlstad och Malmö

Karlstad har 1 flygplats och Malmö har 1 flygplats.

KSD
MMX
Karlstad flygplats (KSD) - 11 km
https://ksdarprt.se/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.