Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Route details

9687 km
Avstånd

Weather now

🌦
+17°C
Rain

Flygplatser

BOG
8km

When to travel

Feb
The cheapest month
Dec
The most popular month

Vädret i Bogotá

Here is live 15-day forecast in Bogotá:
Wed, 30 November
+17°C
🌦
Rain
2 m/s
68 %
Thu, 01 December
+18°C
🌦
Rain
3 m/s
65 %
Fri, 02 December
+17°C
🌦
Rain
3 m/s
62 %
Sat, 03 December
+17°C
🌦
Rain
3 m/s
59 %
Sun, 04 December
+17°C
🌦
Rain
3 m/s
57 %
Mon, 05 December
+17°C
🌦
Rain
3 m/s
59 %
Tue, 06 December
+12°C
🌦
Rain
3 m/s
85 %
Wed, 07 December
+14°C
🌦
Rain
2 m/s
85 %
Thu, 08 December
+16°C
🌦
Rain
1 m/s
72 %
Fri, 09 December
+18°C
🌦
Rain
2 m/s
56 %
Sat, 10 December
+17°C
🌦
Rain
2 m/s
59 %
Sun, 11 December
+14°C
🌦
Rain
2 m/s
80 %
Mon, 12 December
+18°C
🌦
Rain
2 m/s
64 %
Tue, 13 December
+18°C
🌦
Rain
2 m/s
61 %
Wed, 14 December
+19°C
🌦
Rain
2 m/s
58 %
Monthly weather
Den varmaste månaden är February och den kallaste är January. Genomsnittstemperaturen i Bogotá under året:

Hur mycket kostar Bogotá?

Bogotá priser jämfört med Stockholm:

Bogotá är i genomsnitt 54% billigare än Stockholm. Den största skillnaden är Löner (-91%) och Köpa bostad (-83%). Den minsta skillnaden är Barnomsorg (+28%) och Samhällsservice (-38%).

Några prisexempel (mot Stockholm):

🛒
Mat
-71.13%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
44 kr mot 183 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
273 kr mot 1.217 kr
🍟
McMeal på McDonalds
61 kr mot 122 kr
Cappuccino (standard)
16 kr mot 62 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
9 kr mot 35 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
8 kr mot 31 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
9 kr mot 17 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
10 kr mot 35 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
20 kr mot 48 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
41 kr mot 130 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
41 kr mot 153 kr
🍌
Bananer (1 kg)
13 kr mot 35 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
102 kr mot 151 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
11 kr mot 26 kr
🚍
Transport
-47.02%
+
💧
Samhällsservice
-38.03%
+
Sport
-69.70%
+
👪
Barnomsorg
+28.24%
+
👗
Kläder
-43.66%
+
🛋
Hyra bostad
-73.30%
+
🏠
Köpa bostad
-82.71%
+
💵
Löner
-90.70%
+

Flygplatser i Bogotá och Stockholm

Bogotá har 1 flygplats och Stockholm har 4 flygplatser.

BOG
NYO
ARN
VST
BMA
El Dorados internationella flygplats (BOG) - 8 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.