Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

3142 km
Avstånd

Flygpriser

1.063 kr – 1.557 kr
Prisintervall (Tur och retur)

Vädret just nu

☁️
+17°C
Brutna moln

Flygplatser

TNG
8km

När du bör resa

Feb
Billigaste månaden
Jul
Mest populära månaden

Vädret i Tanger

Väderförutsägelse för Tanger de kommande 16 dagarna:
Fri, 02 December
+17°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
63 %
Sat, 03 December
+17°C
🌦
Regn
3 m/s
57 %
Sun, 04 December
+17°C
🌦
Regn
5 m/s
70 %
Mon, 05 December
+18°C
☁️
Brutna moln
8 m/s
68 %
Tue, 06 December
+16°C
🌦
Regn
8 m/s
85 %
Wed, 07 December
+17°C
🌦
Regn
6 m/s
70 %
Thu, 08 December
+15°C
🌦
Regn
6 m/s
68 %
Fri, 09 December
+15°C
🌦
Regn
4 m/s
69 %
Sat, 10 December
+16°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
66 %
Sun, 11 December
+14°C
🌦
Regn
9 m/s
89 %
Mon, 12 December
+16°C
🌦
Regn
10 m/s
90 %
Tue, 13 December
+19°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
75 %
Wed, 14 December
+20°C
☁️
Brutna moln
5 m/s
74 %
Thu, 15 December
+17°C
🌦
Regn
8 m/s
92 %
Fri, 16 December
+17°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
64 %
Sat, 17 December
+19°C
☁️
Spridda moln
8 m/s
65 %

Hur mycket kostar Tanger?

Tanger priser jämfört med Stockholm:

Tanger är i genomsnitt 51% billigare än Stockholm. Den största skillnaden är Köpa bostad (-88%) och Löner (-86%). Den minsta skillnaden är Samhällsservice (+15%) och Barnomsorg (-19%).

Några prisexempel (mot Stockholm):

🛒
Mat
-64.05%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
47 kr mot 181 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
359 kr mot 1.207 kr
🍟
McMeal på McDonalds
79 kr mot 121 kr
Cappuccino (standard)
32 kr mot 62 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
10 kr mot 35 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
4 kr mot 30 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
11 kr mot 17 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
9 kr mot 35 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
18 kr mot 48 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
115 kr mot 129 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
72 kr mot 152 kr
🍌
Bananer (1 kg)
16 kr mot 35 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
136 kr mot 149 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
28 kr mot 25 kr
🚍
Transport
-53.18%
+
💧
Samhällsservice
+15.43%
+
Sport
-55.04%
+
👪
Barnomsorg
-18.91%
+
👗
Kläder
-31.27%
+
🛋
Hyra bostad
-74.89%
+
🏠
Köpa bostad
-87.58%
+
💵
Löner
-86.33%
+

Flygplatser i Tanger och Stockholm

Tanger har 1 flygplats och Stockholm har 4 flygplatser.

TNG
NYO
ARN
VST
BMA
Tanger - Ibn Battoutas flygplats (TNG) - 8 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.