Dina resor
Organisera enkelt dina flighter med hjälp av flikar
Stockholm
–
Porto Seguro
När som
Duplicera
+ Ny flik
background

Smartare reseplanering

Väder i Porto Seguro

Ta reda på hur vädret är i Porto Seguro idag och om det är en bra idé att resa snart (baserat på en 16 dagars prognos).
Ta reda på flygpriser till Porto Seguro på Avionero:
Datum, flexibilitet, antal dagar

Väder i Porto Seguro idag

Bra väder
Varmt
🌧️
Regnig
Temperatur, vind och luftfuktighet just nu:
🌦
+26°C
Temperatur nu
+23°C
Min.
+27°C
Max.
7 m/s
Vind nu
0 m/s
Min.
9 m/s
Max.
72%
Luftfuktigheten nu
65%
Min.
100%
Max.

Väderprognos för Porto Seguro de kommande 16 dagarna:

Väderprognos för Porto Seguro:
Idag, 23 oktober
🌦
+26°C
Regn
7 m/s
72 %
lör, 24 oktober
🌦
+27°C
Regn
9 m/s
77 %
sön, 25 oktober
☁️
+30°C
Spridda moln
11 m/s
66 %
mån, 26 oktober
🌦
+29°C
Regn
9 m/s
74 %
tis, 27 oktober
🌦
+24°C
Regn
8 m/s
85 %
ons, 28 oktober
🌦
+26°C
Regn
6 m/s
86 %
tor, 29 oktober
🌦
+27°C
Regn
6 m/s
74 %
fre, 30 oktober
🌦
+27°C
Regn
7 m/s
72 %
lör, 31 oktober
🌦
+27°C
Regn
7 m/s
68 %
sön, 01 november
🌦
+28°C
Regn
7 m/s
65 %
mån, 02 november
🌦
+27°C
Regn
8 m/s
70 %
tis, 03 november
🌦
+28°C
Regn
10 m/s
70 %
ons, 04 november
🌦
+28°C
Regn
9 m/s
73 %
tor, 05 november
🌦
+24°C
Regn
3 m/s
91 %
fre, 06 november
🌦
+23°C
Regn
3 m/s
95 %

Vädret per månad i Porto Seguro

Väder per månad. Klicka på en månad för att se fullständig väderinformation.
Den genomsnittliga temperaturen över hela året är +27°C, med den lägsta temperaturen +25°C i juli and högsta i januari med +29°C.

Andra städer i Brasilien

Kolla vädret i andra städer i Brasilien.

Väder i Porto Seguro olika månader