Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

2217 km
Avstånd

Vädret just nu

☁️
+6°C
Brutna moln

Flygplatser

AAL
7km

Vädret i Ålborg

Väderförutsägelse för Ålborg de kommande 16 dagarna:
Sat, 28 January
+6°C
☁️
Brutna moln
9 m/s
82 %
Sun, 29 January
+6°C
🌦
Regn
11 m/s
83 %
Mon, 30 January
+6°C
🌦
Regn
14 m/s
63 %
Tue, 31 January
+5°C
🌦
Regn
11 m/s
93 %
Wed, 01 February
+5°C
🌦
Regn
12 m/s
73 %
Thu, 02 February
+5°C
❄️
Snö
11 m/s
56 %
Fri, 03 February
+4°C
⛅️
Enstaka moln
4 m/s
50 %
Sat, 04 February
+6°C
☁️
Brutna moln
9 m/s
94 %
Sun, 05 February
+7°C
☁️
Brutna moln
12 m/s
61 %
Mon, 06 February
+8°C
☁️
Brutna moln
9 m/s
87 %
Tue, 07 February
+7°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
71 %
Wed, 08 February
+7°C
☁️
Brutna moln
10 m/s
89 %
Thu, 09 February
+8°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
79 %
Fri, 10 February
+9°C
☀️
Klart
5 m/s
74 %
Sat, 11 February
+7°C
☁️
Spridda moln
4 m/s
73 %
Sun, 12 February
+6°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
76 %

Hur mycket kostar Ålborg?

Ålborg priser jämfört med Alicante:

Ålborg är i genomsnitt 53% dyrare än Alicante. Den största skillnaden är Mat (+132%) och Löner (+99%). Den minsta skillnaden är Samhällsservice (+9%) och Barnomsorg (-11%).

Några prisexempel (mot Alicante):

🛒
Mat
+132.34%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
254 kr mot 189 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
1.058 kr mot 504 kr
🍟
McMeal på McDonalds
169 kr mot 120 kr
Cappuccino (standard)
81 kr mot 28 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
55 kr mot 18 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
45 kr mot 15 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
19 kr mot 13 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
40 kr mot 17 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
52 kr mot 28 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
148 kr mot 152 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
120 kr mot 88 kr
🍌
Bananer (1 kg)
62 kr mot 24 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
153 kr mot 53 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
26 kr mot 13 kr
🚍
Transport
+52.16%
+
💧
Samhällsservice
+8.66%
+
Sport
+60.58%
+
👪
Barnomsorg
-10.58%
+
👗
Kläder
+49.92%
+
🛋
Hyra bostad
+21.80%
+
🏠
Köpa bostad
+58.85%
+
💵
Löner
+98.90%
+

Flygplatser i Ålborg och Alicante

Ålborg har 1 flygplats och Alicante har 1 flygplats.

AAL
ALC
Ålborgs flygplats (AAL) - 7 km
https://null/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.