Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

1999 km
Avstånd

Vädret just nu

☀️
+2°C
Klart

Flygplatser

SGD
5km

Vädret i Sönderborg

Väderförutsägelse för Sönderborg de kommande 16 dagarna:
Fri, 27 January
+2°C
☀️
Klart
7 m/s
67 %
Sat, 28 January
+3°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
72 %
Sun, 29 January
+5°C
☁️
Brutna moln
12 m/s
84 %
Mon, 30 January
+5°C
🌦
Regn
16 m/s
74 %
Tue, 31 January
+5°C
🌦
Regn
11 m/s
75 %
Wed, 01 February
+5°C
🌦
Regn
13 m/s
78 %
Thu, 02 February
+4°C
🌦
Regn
16 m/s
69 %
Fri, 03 February
+8°C
🌦
Regn
13 m/s
91 %
Sat, 04 February
+5°C
☀️
Klart
14 m/s
54 %
Sun, 05 February
+2°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
56 %
Mon, 06 February
+2°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
47 %
Tue, 07 February
0°C
☀️
Klart
7 m/s
53 %
Wed, 08 February
+1°C
☁️
Brutna moln
8 m/s
70 %
Thu, 09 February
+2°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
73 %
Fri, 10 February
+2°C
☀️
Klart
5 m/s
67 %
Sat, 11 February
+1°C
❄️
Snö
8 m/s
53 %

Hur mycket kostar Sönderborg?

Sönderborg priser jämfört med Alicante:

Sönderborg är i genomsnitt 79% dyrare än Alicante. Den största skillnaden är Sport (+312%) och Mat (+172%). Den minsta skillnaden är Hyra bostad (-6%) och Samhällsservice (+9%).

Några prisexempel (mot Alicante):

🛒
Mat
+172.37%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
265 kr mot 189 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
1.058 kr mot 504 kr
🍟
McMeal på McDonalds
159 kr mot 120 kr
Cappuccino (standard)
85 kr mot 28 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
93 kr mot 18 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
48 kr mot 15 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
23 kr mot 13 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
38 kr mot 17 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
53 kr mot 28 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
191 kr mot 152 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
130 kr mot 88 kr
🍌
Bananer (1 kg)
42 kr mot 24 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
116 kr mot 53 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
21 kr mot 13 kr
🚍
Transport
+97.61%
+
💧
Samhällsservice
+9.27%
+
Sport
+312.19%
+
👪
Barnomsorg
+9.95%
+
👗
Kläder
+98.70%
+
🛋
Hyra bostad
-6.34%
+
🏠
Köpa bostad
-42.73%
+
💵
Löner
+60.14%
+

Flygplatser i Sönderborg och Alicante

Sönderborg har 1 flygplats och Alicante har 1 flygplats.

SGD
ALC
Sönderborgs flygplats (SGD) - 5 km
https://null/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.