Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

6970 km
Avstånd

Vädret just nu

🌦
+27°C
Regn

Flygplatser

POP
13km

Vädret i Puerto Plata

Väderförutsägelse för Puerto Plata de kommande 15 dagarna:
Fri, 02 December
+27°C
🌦
Regn
5 m/s
64 %
Sat, 03 December
+24°C
🌦
Regn
3 m/s
83 %
Sun, 04 December
+24°C
🌦
Regn
3 m/s
72 %
Mon, 05 December
+25°C
🌦
Regn
3 m/s
72 %
Tue, 06 December
+25°C
🌦
Regn
3 m/s
67 %
Wed, 07 December
+25°C
🌦
Regn
4 m/s
74 %
Thu, 08 December
+25°C
🌦
Regn
3 m/s
73 %
Fri, 09 December
+26°C
🌦
Regn
3 m/s
56 %
Sat, 10 December
+21°C
🌦
Regn
3 m/s
89 %
Sun, 11 December
+25°C
🌦
Regn
3 m/s
59 %
Mon, 12 December
+26°C
🌦
Regn
4 m/s
55 %
Tue, 13 December
+26°C
🌦
Regn
5 m/s
67 %
Wed, 14 December
+27°C
🌦
Regn
5 m/s
55 %
Thu, 15 December
+27°C
🌦
Regn
5 m/s
63 %
Fri, 16 December
+26°C
🌦
Regn
5 m/s
68 %

Hur mycket kostar Puerto Plata?

Puerto Plata priser jämfört med London:

Puerto Plata är i genomsnitt 57% billigare än London. Den största skillnaden är Köpa bostad (-90%) och Hyra bostad (-90%). Den minsta skillnaden är Kläder (+4%) och Transport (-26%).

Några prisexempel (mot London):

🛒
Mat
-48.75%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
51 kr mot 264 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
483 kr mot 1.057 kr
🍟
McMeal på McDonalds
90 kr mot 106 kr
Cappuccino (standard)
30 kr mot 52 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
9 kr mot 26 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
13 kr mot 20 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
12 kr mot 17 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
27 kr mot 18 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
19 kr mot 39 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
126 kr mot 120 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
27 kr mot 109 kr
🍌
Bananer (1 kg)
7 kr mot 19 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
73 kr mot 141 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
25 kr mot 33 kr
🚍
Transport
-26.47%
+
💧
Samhällsservice
-27.58%
+
Sport
-65.77%
+
👪
Barnomsorg
-81.72%
+
👗
Kläder
+4.07%
+
🛋
Hyra bostad
-90.02%
+
🏠
Köpa bostad
-90.39%
+
💵
Löner
-89.16%
+

Flygplatser i Puerto Plata och London

Puerto Plata har 1 flygplats och London har 9 flygplatser.

POP
LCY
LGW
LHR
LTN
QQP
STN
BQH
QQU
QQS
Gregorio Luperóns Intl. flygplats (POP) - 13 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.