Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

667 km
Avstånd

Vädret just nu

☀️
+13°C
Klart

Flygplatser

ALG
15km

Vädret i Alger

Väderförutsägelse för Alger de kommande 16 dagarna:
Tue, 31 January
+13°C
☀️
Klart
3 m/s
52 %
Wed, 01 February
+14°C
☀️
Klart
3 m/s
43 %
Thu, 02 February
+14°C
☀️
Klart
5 m/s
61 %
Fri, 03 February
+13°C
🌦
Regn
3 m/s
67 %
Sat, 04 February
+12°C
🌦
Regn
4 m/s
85 %
Sun, 05 February
+13°C
🌦
Regn
5 m/s
76 %
Mon, 06 February
+14°C
🌦
Regn
4 m/s
67 %
Tue, 07 February
+12°C
🌦
Regn
7 m/s
66 %
Wed, 08 February
+13°C
🌦
Regn
6 m/s
46 %
Thu, 09 February
+13°C
☀️
Klart
3 m/s
47 %
Fri, 10 February
+13°C
🌦
Regn
6 m/s
60 %
Sat, 11 February
+13°C
🌦
Regn
6 m/s
53 %
Sun, 12 February
+13°C
☀️
Klart
7 m/s
48 %
Mon, 13 February
+14°C
☀️
Klart
4 m/s
43 %
Tue, 14 February
+15°C
☀️
Klart
4 m/s
42 %
Wed, 15 February
+17°C
☁️
Spridda moln
3 m/s
36 %

Hur mycket kostar Alger?

Alger priser jämfört med Malaga:

Alger är i genomsnitt 55% billigare än Malaga. Den största skillnaden är Löner (-82%) och Barnomsorg (-73%). Den minsta skillnaden är Kläder (-3%) och Sport (-40%).

Några prisexempel (mot Malaga):

🛒
Mat
-66.83%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
44 kr mot 158 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
296 kr mot 631 kr
🍟
McMeal på McDonalds
54 kr mot 125 kr
Cappuccino (standard)
10 kr mot 23 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
7 kr mot 27 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
3 kr mot 18 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
9 kr mot 11 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
2 kr mot 15 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
15 kr mot 35 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
91 kr mot 145 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
48 kr mot 95 kr
🍌
Bananer (1 kg)
24 kr mot 22 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
89 kr mot 79 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
21 kr mot 11 kr
🚍
Transport
-53.16%
+
💧
Samhällsservice
-47.88%
+
Sport
-39.92%
+
👪
Barnomsorg
-72.52%
+
👗
Kläder
-2.84%
+
🛋
Hyra bostad
-72.00%
+
🏠
Köpa bostad
-55.66%
+
💵
Löner
-81.89%
+

Flygplatser i Alger och Malaga

Alger har 1 flygplats och Malaga har 1 flygplats.

ALG
AGP
Alger - Houari Boumédiènnes flygplats (ALG) - 15 km
https://null/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.