Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

1344 km
Avstånd

Vädret just nu

☁️
-14°C
Spridda moln

Flygplatser

GEV
7km

När du bör resa

Dec
Billigaste månaden
Mar
Mest populära månaden

Vädret i Gällivare

Väderförutsägelse för Gällivare de kommande 16 dagarna:
Thu, 02 February
-14°C
☁️
Spridda moln
3 m/s
97 %
Fri, 03 February
-18°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
99 %
Sat, 04 February
-17°C
☀️
Klart
2 m/s
84 %
Sun, 05 February
-21°C
☁️
Brutna moln
1 m/s
95 %
Mon, 06 February
-15°C
❄️
Snö
3 m/s
96 %
Tue, 07 February
0°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
77 %
Wed, 08 February
-8°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
86 %
Thu, 09 February
-6°C
☁️
Brutna moln
7 m/s
78 %
Fri, 10 February
-7°C
☁️
Brutna moln
8 m/s
91 %
Sat, 11 February
-9°C
❄️
Snö
6 m/s
88 %
Sun, 12 February
-12°C
☁️
Spridda moln
4 m/s
87 %
Mon, 13 February
-9°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
92 %
Tue, 14 February
+2°C
☁️
Brutna moln
8 m/s
85 %
Wed, 15 February
-6°C
❄️
Snö
7 m/s
85 %
Thu, 16 February
-11°C
❄️
Snö
8 m/s
94 %
Fri, 17 February
-9°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
95 %

Flygplatser i Gällivare och Malmö

Gällivare har 1 flygplats och Malmö har 1 flygplats.

GEV
MMX
Gallivare flygplats (GEV) - 7 km
https://www.gellivare.se/Projekt/Lapland-Airport/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.