Dina resor
Organisera enkelt dina flighter med hjälp av flikar
Stockholm
Danmark
När som
+ Ny flik
background

Flyg till Danmark

från Stockholm
Hitta billiga flyg till Danmark på Avionero. Se ruttbeskrivningar nedan eller börja söka genom att välja datum.
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

522 km
Avstånd

Flygpriser

1.248 kr – 1.873 kr
Prisintervall (Tur och retur)

Vädret just nu

☁️
+8°C
Köpenhamn

Flygplatser

AAL
7km
CPH
8km
EBJ
8km

Lär dig mer om din resa från Stockholm till Danmark

Danmark har 9 populära städer du kan flyga till.

Information om flyg till Danmark

Resa till Danmark? Danmark har 9 städer du kan flyga till.

Det billigaste alternativet är att flyga från Stockholm till Köpenhamn, med priser från 1.248 kr.

Best flight options to travel to Danmark

Från:
Stockholm
Köpenhamn
1h 10m1.248 kr
+8°C☁️
Den genomsnittliga flygtiden till Danmark är 1h 10m om du flyger från Stockholm, den kortaste flygtiden till Köpenhamn är 1h 10m, och till Köpenhamn tar det 1h 10m. Avståndet till Danmark är 522 km km om du mäter från Stockholm, med Köpenhamn som närmsta stad och Köpenhamn längst bort.

Flygpriser till Danmark

Från:
Stockholm
Köpenhamn
1.248 kr1.873 kr

Detta är typiska flygpriser till Danmark. Det betyder att majoriteten av våra användare har valt flyg inom detta intervall. Om du ser priser som är högre än 1.873 kr är det förmodligen en dyr flygning. För att hitta flyg till bästa pris rekommenderar vi att du letar i god tid och med hjälp av vår kalender för flexibla datum.

Om du flyger från Stockholm, så är det billigaste alternativet Köpenhamn, med priser från 1.248 kr, medan det dyrare alternativet är Köpenhamn, med priser från 1.248 kr.

Nyligen funna tur och retur-resor till Danmark

Den billigaste tur och retur-resan vi nyligen hittat är till Köpenhamn från 749 kr.
All Cities
Köpenhamn
09 maj (tor) - 12 maj (sön)09 maj (tor) + nätter
18:05
ARN
1h 10m
Direkt
19:15
CPH
06:00
CPH
1h 15m
Direkt
07:15
ARN
1.829 kr
Hittades för en timme sedan
03 maj (fre) - 05 maj (sön)03 maj (fre) + nätter
15:25
ARN
1h 10m
Direkt
16:35
CPH
21:00
CPH
1h 10m
Direkt
22:10
ARN
1.231 kr
Hittades för 3 timmar sedan
20 jul (lör) - 20 jul (lör)20 jul (lör) + nätter
09:15
ARN
1h 10m
Direkt
10:25
CPH
21:10
CPH
1h 10m
Direkt
22:20
ARN
1.144 kr
Hittades för 5 timmar sedan
08 maj (ons) - 12 maj (sön)08 maj (ons) + nätter
05:00
ARN
1h 10m
Direkt
06:10
CPH
07:00
CPH
1h 15m
Direkt
08:15
ARN
1.353 kr
Hittades för 9 timmar sedan
20 jun (tor) - 23 jun (sön)20 jun (tor) + nätter
19:10
ARN
1h 10m
Direkt
20:20
CPH
21:00
CPH
1h 10m
Direkt
22:10
ARN
749 kr
Hittades för 17 timmar sedan

Nyligen funna enkelresor till Danmark

Den billigaste tur och retur-resan vi nyligen hittat är till Köpenhamn från 279 kr.
All Cities
Köpenhamn
18 maj (lör)18 maj (lör) + nätter
06:45
ARN
1h 10m
Direkt
07:55
CPH
992 kr
Hittades för en timme sedan
19 jun (ons)19 jun (ons) + nätter
18:40
ARN
1h 10m
Direkt
19:50
CPH
338 kr
Hittades för en timme sedan
13 jun (tor)13 jun (tor) + nätter
18:40
ARN
1h 10m
Direkt
19:50
CPH
345 kr
Hittades för 6 timmar sedan
08 nov (fre)08 nov (fre) + nätter
06:00
ARN
1h 10m
Direkt
07:10
CPH
279 kr
Hittades för 2 dagar sedan

Flygplatser i Danmark

Danmark har 10 flygplatser.
Ålborgs flygplats AAL
Köpenhamns flygplats CPH
https://cph.dk/
Esbjergs flygplats EBJ
Midtjyllands Lufthavn KRP
Roskilde Airport RKE
http://www.rke.dk/
Sönderborgs flygplats SGD
Århus flygplats AAR
Hans Christian Andersen Airport ODE
Billunds flygplats BLL
Bornholms flygplats RNN

Väder i Danmark

Väder i olika städer i Danmark just nu:
Köpenhamn
☁️
+8°C
Brutna moln
6 m/s
50 %
Visa 1 dagars väderprognos

Väder per månad

Planerar ni en resa och vill veta hur vädret är i Danmark?