Dina resor
Organisera enkelt dina flighter med hjälp av flikar
Stockholm
Filippinerna
När som
+ Ny flik
background

Flyg till Filippinerna

från Stockholm
Letar du efter billiga flyg till Filippinerna? Välj datum för att starta sökningen. Eller läs tipsen om flygpriser, flygplatser, väder och annan användbar information nedan.
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

9328 km
Avstånd

Flygpriser

5.449 kr – 7.574 kr
Prisintervall (Tur och retur)

Vädret just nu

☁️
+31°C
Manilla
☁️
+30°C
Cebu City

Flygplatser

CRK
5km
TAC
8km
SGL
14km

Lär dig mer om din resa från Stockholm till Filippinerna

Filippinerna har 37 populära städer du kan flyga till.

Information om flyg till Filippinerna

Resa till Filippinerna? Filippinerna har 37 städer du kan flyga till.

Det billigaste alternativet är att flyga från Stockholm till Manilla, med priser från 5.449 kr. Ett annat billigt alternativ vore att flyga till Cebu City från Stockholm, med priser från 7.574 kr.

Best flight options to travel to Filippinerna

Från:
Stockholm
Manilla
15h 55m5.449 kr
+31°C☁️
Cebu City
18h 30m7.574 kr
+30°C☁️
Den genomsnittliga flygtiden till Filippinerna är 17h 13m om du flyger från Stockholm, den kortaste flygtiden till Manilla är 15h 55m, och till Cebu City tar det 18h 30m. Avståndet till Filippinerna är 9613 km km om du mäter från Stockholm, med Manilla som närmsta stad och Cebu City längst bort.

Flygpriser till Filippinerna

Från:
Stockholm
Manilla
5.449 kr5.449 kr
Cebu City
7.574 kr7.574 kr

Detta är typiska flygpriser till Filippinerna. Det betyder att majoriteten av våra användare har valt flyg inom detta intervall. Om du ser priser som är högre än 7.574 kr är det förmodligen en dyr flygning. För att hitta flyg till bästa pris rekommenderar vi att du letar i god tid och med hjälp av vår kalender för flexibla datum.

Om du flyger från Stockholm, så är det billigaste alternativet Manilla, med priser från 5.449 kr, medan det dyrare alternativet är Cebu City, med priser från 7.574 kr.

Nyligen funna tur och retur-resor till Filippinerna

Den billigaste tur och retur-resan vi nyligen hittat är till Manilla från 6.214 kr och till Cebu City från 12.710 kr.
All Cities
Manilla
Cebu City
10 dec (tis) - 09 jan (tor)10 dec (tis) + nätter
06:50
BMA
25h 40m
2 byten
08:30
MNL
15:50
MNL
27h 10m
2 byten
19:00
BMA
10.992 kr
Hittades för 18 minuter sedan
19 maj (sön) - 17 jun (mån)19 maj (sön) + nätter
17:10
ARN
23h 10m
1 byte
16:20
MNL
22:25
MNL
16h 55m
1 byte
15:20
ARN
6.214 kr
Hittades för 33 minuter sedan
21 maj (tis) - 18 jun (tis)21 maj (tis) + nätter
17:10
ARN
23h 10m
1 byte
16:20
MNL
22:25
MNL
16h 55m
1 byte
15:20
ARN
6.456 kr
Hittades för en timme sedan
29 jun (lör) - 13 jul (lör)29 jun (lör) + nätter
17:10
ARN
22h 55m
1 byte
16:05
MNL
22:25
MNL
16h 55m
1 byte
15:20
ARN
12.746 kr
Hittades för 2 timmar sedan
18 jul (tor) - 05 aug (mån)18 jul (tor) + nätter
17:10
ARN
23h 10m
1 byte
16:20
MNL
22:25
MNL
16h 55m
1 byte
15:20
ARN
10.488 kr
Hittades för 2 timmar sedan
28 apr (sön) - 28 apr (sön)28 apr (sön) + nätter
05:35
ARN
26h 15m
2 byten
07:50
CEB
06:55
CEB
29h 20m
2 byten
12:15
ARN
32.192 kr
Hittades för 8 timmar sedan
22 dec (sön) - 12 jan (sön)22 dec (sön) + nätter
16:50
ARN
24h 25m
2 byten
17:15
CEB
10:25
CEB
26h 5m
2 byten
12:30
ARN
13.122 kr
Hittades för 14 timmar sedan
22 dec (sön)22 dec (sön) + nätter
16:50
ARN
24h 25m
1 byte
17:15
CEB
10:25
CEB
23h 15m
2 byten
09:40
ARN
13.714 kr
Hittades för 16 timmar sedan
06 dec (fre) - 02 jan (tor)06 dec (fre) + nätter
14:10
ARN
19h 45m
1 byte
09:55
CEB
11:25
CEB
25h 0m
1 byte
12:25
ARN
12.710 kr
Hittades för 2 dagar sedan
01 jul (mån) - 31 jul (ons)01 jul (mån) + nätter
07:25
ARN
22h 5m
2 byten
05:30
CEB
10:05
CEB
19h 10m
1 byte
05:15
ARN
14.148 kr
Hittades för 3 dagar sedan

Nyligen funna enkelresor till Filippinerna

Den billigaste tur och retur-resan vi nyligen hittat är till Manilla från 4.903 kr.
All Cities
Manilla
Cebu City
01 mar (lör)01 mar (lör) + nätter
16:50
ARN
17h 20m
1 byte
10:10
MNL
4.903 kr
Hittades för 7 timmar sedan
18 dec (ons)18 dec (ons) + nätter
16:50
ARN
21h 5m
2 byten
13:55
MNL
6.044 kr
Hittades för 19 timmar sedan
10 dec (tis)10 dec (tis) + nätter
16:50
ARN
21h 15m
1 byte
14:05
MNL
5.792 kr
Hittades för en dag sedan

Populära resmål

Priser är för tur och retur.

Flygplatser i Filippinerna

Filippinerna har 37 flygplatser.
Clark Intl. flygplats CRK
Daniel Z. Romualdez flygplats TAC
Danilo Atienza Air Base SGL
Dipolog Airport DPL
Sibulan flygplats DGT
Evelio Javier Airport EUQ
Francisco Bangoy Intl. flygplats DVO
General Santos Intl. flygplats GES
Kalibo Intl. flygplats KLO
Labo flygplats OZC
Laguindingan flygplats CGY
Laoag International Airport LAO
Legazpi flygplats LGP
Mactan - Cebu Intl. flygplats CEB
Godofredo P. Ramos flygplats MPH
Iloilos internationella flygplats ILO
Moises R. Espinosa Airport MBT
San Jose Airport (Mindoro) SJI
Naga Airport WNP
Catarman National Airport CRM
Ninoy Aquinos internationella flygplats MNL
Puerto Princesa Intl. flygplats PPS
Roxas Airport RXS
Sanga-Sanga Airport TWT
Sayak Airport IAO
Surigao flygplats SUG
Tugdan Airport TBH
Tagbilaran flygplats TAG
Tuguegarao Airport TUG
Virac flygplats VRC
Zamboanga Intl. flygplats ZAM
Awang Airport CBO
Bacolod - Silay Intl. flygplats BCD
Basco Airport BSO
Bancasi flygplats BXU
Calbayog Airport CYP
Camiguin Airport CGM

Väder i Filippinerna

Väder i olika städer i Filippinerna just nu:
Manilla
☁️
+31°C
Brutna moln
6 m/s
63 %
Cebu City
☁️
+30°C
Brutna moln
5 m/s
60 %
Visa 2 dagars väderprognos

Väder per månad

Planerar ni en resa och vill veta hur vädret är i Filippinerna?