Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Route details

13457 km
Avstånd

Flight Prices

9.622 kr – 9.622 kr
Prisintervall (Tur och retur)

Weather now

⛅️
+30°C
Few clouds

Flygplatser

PER
10km

When to travel

Apr
The cheapest month
Dec
The most popular month

Vädret i Perth

Here is live 16-day forecast in Perth:
Wed, 30 November
+30°C
⛅️
Few clouds
10 m/s
50 %
Thu, 01 December
+23°C
☁️
Scattered clouds
6 m/s
60 %
Fri, 02 December
+23°C
☀️
Clear sky
6 m/s
47 %
Sat, 03 December
+23°C
☁️
Broken clouds
6 m/s
44 %
Sun, 04 December
+22°C
⛅️
Few clouds
7 m/s
55 %
Mon, 05 December
+24°C
☁️
Broken clouds
8 m/s
37 %
Tue, 06 December
+25°C
☁️
Broken clouds
10 m/s
38 %
Wed, 07 December
+19°C
🌦
Rain
9 m/s
61 %
Thu, 08 December
+24°C
🌦
Rain
8 m/s
50 %
Fri, 09 December
+23°C
☀️
Clear sky
8 m/s
54 %
Sat, 10 December
+23°C
☁️
Broken clouds
10 m/s
41 %
Sun, 11 December
+23°C
☀️
Clear sky
8 m/s
27 %
Mon, 12 December
+24°C
☀️
Clear sky
7 m/s
33 %
Tue, 13 December
+27°C
☀️
Clear sky
8 m/s
32 %
Wed, 14 December
+28°C
☀️
Clear sky
7 m/s
30 %
Thu, 15 December
+25°C
☀️
Clear sky
8 m/s
51 %
Monthly weather
Den varmaste månaden är January och den kallaste är July. Genomsnittstemperaturen i Perth under året:

Hur mycket kostar Perth?

Perth priser jämfört med Stockholm:

Perth är i genomsnitt 26% dyrare än Stockholm. Den största skillnaden är Barnomsorg (+275%) och Samhällsservice (+117%). Den minsta skillnaden är Löner (+2%) och Mat (-12%).

Några prisexempel (mot Stockholm):

🛒
Mat
-12.21%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
195 kr mot 183 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
803 kr mot 1.217 kr
🍟
McMeal på McDonalds
119 kr mot 122 kr
Cappuccino (standard)
46 kr mot 62 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
30 kr mot 35 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
30 kr mot 31 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
16 kr mot 17 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
26 kr mot 35 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
47 kr mot 48 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
108 kr mot 130 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
102 kr mot 153 kr
🍌
Bananer (1 kg)
33 kr mot 35 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
146 kr mot 151 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
50 kr mot 26 kr
🚍
Transport
-23.49%
+
💧
Samhällsservice
+116.61%
+
Sport
-26.13%
+
👪
Barnomsorg
+275.40%
+
👗
Kläder
-19.09%
+
🛋
Hyra bostad
-26.91%
+
🏠
Köpa bostad
-51.50%
+
💵
Löner
+1.74%
+

Flygplatser i Perth och Stockholm

Perth har 1 flygplats och Stockholm har 4 flygplatser.

PER
NYO
ARN
VST
BMA
Perth flygplats (PER) - 10 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.