Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Route details

2651 km
Avstånd

Flight Prices

2.002 kr – 2.057 kr
Prisintervall (Tur och retur)

Weather now

🌦
+18°C
Rain

Flygplatser

RHO
12km

When to travel

Nov
The cheapest month
Jul
The most popular month

Vädret i Rhodos

Here is live 16-day forecast in Rhodos:
Wed, 30 November
+18°C
🌦
Rain
12 m/s
74 %
Thu, 01 December
+18°C
🌦
Rain
9 m/s
65 %
Fri, 02 December
+18°C
🌦
Rain
5 m/s
70 %
Sat, 03 December
+18°C
☁️
Broken clouds
5 m/s
67 %
Sun, 04 December
+17°C
☁️
Scattered clouds
10 m/s
67 %
Mon, 05 December
+16°C
☀️
Clear sky
10 m/s
64 %
Tue, 06 December
+16°C
☀️
Clear sky
6 m/s
60 %
Wed, 07 December
+15°C
☀️
Clear sky
4 m/s
50 %
Thu, 08 December
+15°C
☁️
Scattered clouds
5 m/s
52 %
Fri, 09 December
+14°C
☀️
Clear sky
5 m/s
54 %
Sat, 10 December
+14°C
☀️
Clear sky
3 m/s
52 %
Sun, 11 December
+14°C
☀️
Clear sky
4 m/s
53 %
Mon, 12 December
+14°C
☀️
Clear sky
4 m/s
49 %
Tue, 13 December
+14°C
☁️
Broken clouds
2 m/s
49 %
Wed, 14 December
+14°C
☁️
Broken clouds
3 m/s
56 %
Thu, 15 December
+16°C
🌦
Rain
4 m/s
67 %
Monthly weather
Den varmaste månaden är August och den kallaste är January. Genomsnittstemperaturen i Rhodos under året:

Hur mycket kostar Rhodos?

Rhodos priser jämfört med Stockholm:

Rhodos är i genomsnitt 21% billigare än Stockholm. Den största skillnaden är Barnomsorg (+70%) och Hyra bostad (-69%). Den minsta skillnaden är Kläder (-9%) och Transport (-23%).

Några prisexempel (mot Stockholm):

🛒
Mat
-29.58%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
185 kr mot 183 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
693 kr mot 1.217 kr
🍟
McMeal på McDonalds
85 kr mot 122 kr
Cappuccino (standard)
48 kr mot 62 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
30 kr mot 35 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
10 kr mot 31 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
20 kr mot 17 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
14 kr mot 35 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
40 kr mot 48 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
279 kr mot 130 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
120 kr mot 153 kr
🍌
Bananer (1 kg)
26 kr mot 35 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
92 kr mot 151 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
23 kr mot 26 kr
🚍
Transport
-23.44%
+
💧
Samhällsservice
+37.95%
+
Sport
-31.14%
+
👪
Barnomsorg
+70.40%
+
👗
Kläder
-9.22%
+
🛋
Hyra bostad
-68.56%
+
🏠
Köpa bostad
-68.38%
+
💵
Löner
-68.12%
+

Flygplatser i Rhodos och Stockholm

Rhodos har 1 flygplats och Stockholm har 4 flygplatser.

RHO
NYO
ARN
VST
BMA
Rhodos internationella flygplats (RHO) - 12 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.