Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Route details

10937 km
Avstånd

Weather now

🌦
+25°C
Rain

Flygplatser

CGH
9km
GRU
20km
VCP
79km

When to travel

Feb
The cheapest month
Dec
The most popular month

Vädret i São Paulo

Here is live 15-day forecast in São Paulo:
Wed, 30 November
+25°C
🌦
Rain
4 m/s
54 %
Thu, 01 December
+28°C
🌦
Rain
4 m/s
45 %
Fri, 02 December
+31°C
🌦
Rain
4 m/s
43 %
Sat, 03 December
+31°C
🌦
Rain
4 m/s
44 %
Sun, 04 December
+27°C
🌦
Rain
3 m/s
59 %
Mon, 05 December
+29°C
🌦
Rain
4 m/s
47 %
Tue, 06 December
+28°C
🌦
Rain
7 m/s
52 %
Wed, 07 December
+26°C
🌦
Rain
7 m/s
61 %
Thu, 08 December
+21°C
🌦
Rain
6 m/s
89 %
Fri, 09 December
+20°C
🌦
Rain
6 m/s
62 %
Sat, 10 December
+20°C
🌦
Rain
5 m/s
59 %
Sun, 11 December
+26°C
⛅️
Few clouds
3 m/s
33 %
Mon, 12 December
+30°C
⛅️
Few clouds
4 m/s
30 %
Tue, 13 December
+28°C
🌦
Rain
7 m/s
54 %
Wed, 14 December
+22°C
🌦
Rain
6 m/s
87 %
Monthly weather
Den varmaste månaden är February och den kallaste är July. Genomsnittstemperaturen i São Paulo under året:

Hur mycket kostar São Paulo?

São Paulo priser jämfört med Stockholm:

São Paulo är i genomsnitt 39% billigare än Stockholm. Den största skillnaden är Barnomsorg (+90%) och Löner (-87%). Den minsta skillnaden är Samhällsservice (-14%) och Sport (-44%).

Några prisexempel (mot Stockholm):

🛒
Mat
-57.21%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
78 kr mot 183 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
429 kr mot 1.217 kr
🍟
McMeal på McDonalds
80 kr mot 122 kr
Cappuccino (standard)
22 kr mot 62 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
15 kr mot 35 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
11 kr mot 31 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
12 kr mot 17 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
19 kr mot 35 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
27 kr mot 48 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
115 kr mot 130 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
47 kr mot 153 kr
🍌
Bananer (1 kg)
19 kr mot 35 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
104 kr mot 151 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
18 kr mot 26 kr
🚍
Transport
-44.01%
+
💧
Samhällsservice
-13.92%
+
Sport
-43.55%
+
👪
Barnomsorg
+89.50%
+
👗
Kläder
-49.02%
+
🛋
Hyra bostad
-68.08%
+
🏠
Köpa bostad
-82.08%
+
💵
Löner
-86.87%
+

Flygplatser i São Paulo och Stockholm

São Paulo har 4 flygplatser och Stockholm har 4 flygplatser.

CGH
GRU
VCP
SAO
NYO
ARN
VST
BMA
São Paulo - Congonhas flygplats (CGH) - 9 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.