Dina resor
Organisera enkelt dina flighter med hjälp av flikar
Stockholm
–
Port of Spain
När som
Duplicera
+ Ny flik
background

Smartare reseplanering

Väder i Port of Spain

Ta reda på hur vädret är i Port of Spain idag och om det är en bra idé att resa snart (baserat på en 16 dagars prognos).
Ta reda på flygpriser till Port of Spain på Avionero:
Datum, flexibilitet, antal dagar

Väder i Port of Spain idag

Bra väder
Hett
☀️
Soligt
Temperatur, vind och luftfuktighet just nu:
☀️
+31°C
Temperatur nu
+24°C
Min.
+34°C
Max.
4 m/s
Vind nu
0 m/s
Min.
9 m/s
Max.
53%
Luftfuktigheten nu
55%
Min.
100%
Max.

Väderprognos för Port of Spain de kommande 16 dagarna:

Väderprognos för Port of Spain:
Idag, 23 oktober
☀️
+31°C
Klart
4 m/s
53 %
lör, 24 oktober
🌦
+30°C
Regn
4 m/s
64 %
sön, 25 oktober
🌦
+30°C
Regn
4 m/s
62 %
mån, 26 oktober
🌦
+29°C
Regn
4 m/s
69 %
tis, 27 oktober
🌦
+29°C
Regn
3 m/s
69 %
ons, 28 oktober
🌦
+30°C
Regn
4 m/s
60 %
tor, 29 oktober
🌦
+31°C
Regn
4 m/s
60 %
fre, 30 oktober
🌦
+31°C
Regn
4 m/s
64 %
lör, 31 oktober
🌦
+30°C
Regn
3 m/s
67 %
sön, 01 november
🌦
+29°C
Regn
3 m/s
67 %
mån, 02 november
🌦
+30°C
Regn
3 m/s
61 %
tis, 03 november
🌦
+31°C
Regn
3 m/s
61 %
ons, 04 november
🌦
+30°C
Regn
3 m/s
70 %
tor, 05 november
🌦
+29°C
Regn
4 m/s
74 %
fre, 06 november
🌦
+30°C
Regn
3 m/s
67 %

Vädret per månad i Port of Spain

Väder per månad. Klicka på en månad för att se fullständig väderinformation.
Den genomsnittliga temperaturen över hela året är +28°C, med den lägsta temperaturen +27°C i januari and högsta i september med +29°C.

Väder i Port of Spain olika månader