Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum
Flyg från Buenos Aires till Basra

Info om sträckan

13250 km
Avstånd

Vädret just nu

☀️
+23°C
Klart

Flygplatser

BSR
12km

Vädret i Basra

Väderförutsägelse för Basra de kommande 16 dagarna:
Fri, 02 December
+23°C
☀️
Klart
6 m/s
37 %
Sat, 03 December
+21°C
☁️
Brutna moln
5 m/s
41 %
Sun, 04 December
+22°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
36 %
Mon, 05 December
+23°C
☀️
Klart
4 m/s
35 %
Tue, 06 December
+22°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
33 %
Wed, 07 December
+16°C
🌦
Regn
3 m/s
82 %
Thu, 08 December
+21°C
🌦
Regn
3 m/s
57 %
Fri, 09 December
+22°C
🌦
Regn
5 m/s
39 %
Sat, 10 December
+20°C
☀️
Klart
8 m/s
36 %
Sun, 11 December
+19°C
☀️
Klart
6 m/s
28 %
Mon, 12 December
+19°C
☁️
Spridda moln
4 m/s
23 %
Tue, 13 December
+20°C
☀️
Klart
5 m/s
20 %
Wed, 14 December
+21°C
☀️
Klart
4 m/s
21 %
Thu, 15 December
+22°C
☀️
Klart
3 m/s
19 %
Fri, 16 December
+22°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
19 %
Sat, 17 December
+23°C
☀️
Klart
7 m/s
22 %

Flygplatser i Basra och Buenos Aires

Basra har 1 flygplats och Buenos Aires har 2 flygplatser.

BSR
AEP
EZE
Basra Intl. flygplats (BSR) - 12 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.