Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum
Flyg från Buenos Aires till Ouarzazate

Info om sträckan

9068 km
Avstånd

Vädret just nu

☀️
+16°C
Klart

Flygplatser

OZZ
3km

Vädret i Ouarzazate

Väderförutsägelse för Ouarzazate de kommande 16 dagarna:
Fri, 02 December
+16°C
☀️
Klart
5 m/s
39 %
Sat, 03 December
+15°C
☀️
Klart
3 m/s
38 %
Sun, 04 December
+15°C
☀️
Klart
6 m/s
41 %
Mon, 05 December
+17°C
☁️
Spridda moln
8 m/s
40 %
Tue, 06 December
+17°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
37 %
Wed, 07 December
+17°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
37 %
Thu, 08 December
+16°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
42 %
Fri, 09 December
+17°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
35 %
Sat, 10 December
+17°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
31 %
Sun, 11 December
+17°C
🌦
Regn
6 m/s
51 %
Mon, 12 December
+18°C
⛅️
Enstaka moln
2 m/s
42 %
Tue, 13 December
+18°C
☁️
Spridda moln
1 m/s
43 %
Wed, 14 December
+20°C
☀️
Klart
2 m/s
37 %
Thu, 15 December
+21°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
28 %
Fri, 16 December
+21°C
☁️
Brutna moln
1 m/s
30 %
Sat, 17 December
+21°C
☁️
Brutna moln
1 m/s
28 %

Hur mycket kostar Ouarzazate?

Ouarzazate priser jämfört med Buenos Aires:

Ouarzazate är i genomsnitt 36% billigare än Buenos Aires. Den största skillnaden är Barnomsorg (-68%) och Köpa bostad (-66%). Den minsta skillnaden är Transport (-4%) och Sport (-13%).

Några prisexempel (mot Buenos Aires):

🛒
Mat
-47.43%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
36 kr mot 94 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
216 kr mot 417 kr
🍟
McMeal på McDonalds
46 kr mot 88 kr
Cappuccino (standard)
24 kr mot 22 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
6 kr mot 16 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
3 kr mot 11 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
9 kr mot 10 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
6 kr mot 17 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
17 kr mot 18 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
86 kr mot 74 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
51 kr mot 49 kr
🍌
Bananer (1 kg)
17 kr mot 16 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
122 kr mot 42 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
32 kr mot 17 kr
🚍
Transport
-4.02%
+
💧
Samhällsservice
-17.38%
+
Sport
-12.78%
+
👪
Barnomsorg
-68.05%
+
👗
Kläder
-49.92%
+
🛋
Hyra bostad
-43.36%
+
🏠
Köpa bostad
-65.98%
+
💵
Löner
-18.54%
+

Flygplatser i Ouarzazate och Buenos Aires

Ouarzazate har 1 flygplats och Buenos Aires har 2 flygplatser.

OZZ
AEP
EZE
Ouarzazate flygplats (OZZ) - 3 km

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.