Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

3458 km
Avstånd

Vädret just nu

☁️
+14°C
Spridda moln

Flygplatser

AGA
21km

När du bör resa

Jan
Billigaste månaden
Jun
Mest populära månaden

Vädret i Agadir

Väderförutsägelse för Agadir de kommande 16 dagarna:
Fri, 27 January
+14°C
☁️
Spridda moln
9 m/s
63 %
Sat, 28 January
+15°C
☀️
Klart
7 m/s
39 %
Sun, 29 January
+16°C
☀️
Klart
4 m/s
32 %
Mon, 30 January
+17°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
34 %
Tue, 31 January
+19°C
☀️
Klart
9 m/s
24 %
Wed, 01 February
+19°C
☀️
Klart
8 m/s
23 %
Thu, 02 February
+18°C
☀️
Klart
6 m/s
22 %
Fri, 03 February
+18°C
☀️
Klart
5 m/s
25 %
Sat, 04 February
+19°C
☀️
Klart
6 m/s
26 %
Sun, 05 February
+17°C
☀️
Klart
6 m/s
40 %
Mon, 06 February
+16°C
☀️
Klart
4 m/s
57 %
Tue, 07 February
+17°C
☁️
Spridda moln
4 m/s
55 %
Wed, 08 February
+18°C
☀️
Klart
5 m/s
39 %
Thu, 09 February
+17°C
🌦
Regn
5 m/s
56 %
Fri, 10 February
+18°C
☀️
Klart
5 m/s
46 %
Sat, 11 February
+19°C
☀️
Klart
4 m/s
50 %
Monthly weather
Den varmaste månaden är July och den kallaste är January. Genomsnittstemperaturen i Agadir under året:

Hur mycket kostar Agadir?

Agadir priser jämfört med Göteborg:

Agadir är i genomsnitt 55% billigare än Göteborg. Den största skillnaden är Löner (-89%) och Hyra bostad (-76%). Den minsta skillnaden är Samhällsservice (-22%) och Sport (-39%).

Några prisexempel (mot Göteborg):

🛒
Mat
-67.23%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
45 kr mot 163 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
222 kr mot 1.245 kr
🍟
McMeal på McDonalds
74 kr mot 135 kr
Cappuccino (standard)
27 kr mot 59 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
11 kr mot 36 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
6 kr mot 30 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
10 kr mot 18 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
9 kr mot 36 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
18 kr mot 47 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
137 kr mot 136 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
59 kr mot 129 kr
🍌
Bananer (1 kg)
13 kr mot 35 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
96 kr mot 154 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
32 kr mot 30 kr
🚍
Transport
-49.87%
+
💧
Samhällsservice
-21.92%
+
Sport
-39.06%
+
👪
Barnomsorg
-39.38%
+
👗
Kläder
-39.42%
+
🛋
Hyra bostad
-75.70%
+
🏠
Köpa bostad
-74.31%
+
💵
Löner
-89.26%
+

Flygplatser i Agadir och Göteborg

Agadir har 1 flygplats och Göteborg har 1 flygplats.

AGA
GOT
Agadir-Al Massiras flygplats (AGA) - 21 km
https://null/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.