Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

2561 km
Avstånd

Vädret just nu

☀️
+1°C
Klart

Flygplatser

KID
13km

Vädret i Kristianstad

Väderförutsägelse för Kristianstad de kommande 16 dagarna:
Fri, 27 January
+1°C
☀️
Klart
4 m/s
65 %
Sat, 28 January
+2°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
70 %
Sun, 29 January
+4°C
☁️
Brutna moln
9 m/s
89 %
Mon, 30 January
+4°C
❄️
Snö
10 m/s
77 %
Tue, 31 January
+3°C
🌦
Regn
7 m/s
75 %
Wed, 01 February
+3°C
❄️
Snö
8 m/s
78 %
Thu, 02 February
+2°C
☀️
Klart
6 m/s
53 %
Fri, 03 February
+1°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
49 %
Sat, 04 February
+6°C
❄️
Snö
4 m/s
88 %
Sun, 05 February
+3°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
82 %
Mon, 06 February
+4°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
76 %
Tue, 07 February
+3°C
☁️
Brutna moln
2 m/s
54 %
Wed, 08 February
+2°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
66 %
Thu, 09 February
+4°C
☁️
Spridda moln
4 m/s
55 %
Fri, 10 February
+1°C
☁️
Spridda moln
4 m/s
50 %
Sat, 11 February
+1°C
⛅️
Enstaka moln
2 m/s
73 %

Hur mycket kostar Kristianstad?

Kristianstad priser jämfört med Malaga:

Kristianstad är i genomsnitt 9% dyrare än Malaga. Den största skillnaden är Löner (+74%) och Transport (+69%). Den minsta skillnaden är Kläder (+5%) och Hyra bostad (-17%).

Några prisexempel (mot Malaga):

🛒
Mat
+41.95%
-
🍔
Måltid, billig restaurang
117 kr mot 157 kr
🍽
Middag för 2 personer, mellanprisrestaurang, tre rätter
1.167 kr mot 630 kr
🍟
McMeal på McDonalds
121 kr mot 125 kr
Cappuccino (standard)
67 kr mot 23 kr
🥤
Coca Cola/Pepsi Cola (33 cl flaska)
26 kr mot 27 kr
🚰
Vatten (33 cl flaska)
21 kr mot 18 kr
🥛
Mjölk (standard), (1 liter)
18 kr mot 11 kr
🍞
Limpa nybakat ljust bröd (500 g)
27 kr mot 15 kr
🥚
Ägg (standard) (12)
43 kr mot 35 kr
🧀
Lokalproducerad ost (1 kg)
153 kr mot 145 kr
🍗
Kycklingfilé (1 kg)
155 kr mot 94 kr
🍌
Bananer (1 kg)
43 kr mot 22 kr
🍷
Flaska vin (mellanpris)
134 kr mot 79 kr
🍺
Inhemskt öl (0,5 liter)
34 kr mot 11 kr
🚍
Transport
+69.06%
+
💧
Samhällsservice
-25.37%
+
Sport
+29.02%
+
👪
Barnomsorg
-66.87%
+
👗
Kläder
+5.25%
+
🛋
Hyra bostad
-17.37%
+
🏠
Köpa bostad
-33.00%
+
💵
Löner
+74.37%
+

Flygplatser i Kristianstad och Malaga

Kristianstad har 1 flygplats och Malaga har 1 flygplats.

KID
AGP
Kristianstad Österlen flygplats (KID) - 13 km
https://www.kidairport.com/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.