Gör din reseplanering enklare
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

1038 km
Avstånd

Flygpriser

476 kr – 476 kr
Prisintervall (Tur och retur)

Vädret just nu

☁️
0°C
Brutna moln

Flygplatser

KRK
11km

När du bör resa

Feb
Billigaste månaden
Jan
Mest populära månaden

Vädret i Kraków

Väderförutsägelse för Kraków de kommande 16 dagarna:
Fri, 27 January
0°C
☁️
Brutna moln
4 m/s
77 %
Sat, 28 January
0°C
❄️
Snö
4 m/s
89 %
Sun, 29 January
-1°C
☁️
Brutna moln
5 m/s
77 %
Mon, 30 January
+1°C
❄️
Snö
8 m/s
70 %
Tue, 31 January
+1°C
❄️
Snö
7 m/s
88 %
Wed, 01 February
+1°C
❄️
Snö
7 m/s
92 %
Thu, 02 February
+1°C
❄️
Snö
5 m/s
81 %
Fri, 03 February
-1°C
❄️
Snö
6 m/s
82 %
Sat, 04 February
-2°C
❄️
Snö
3 m/s
83 %
Sun, 05 February
-3°C
☁️
Brutna moln
1 m/s
82 %
Mon, 06 February
-4°C
☀️
Klart
6 m/s
76 %
Tue, 07 February
-2°C
☁️
Brutna moln
3 m/s
89 %
Wed, 08 February
0°C
☁️
Spridda moln
1 m/s
84 %
Thu, 09 February
0°C
☁️
Brutna moln
1 m/s
85 %
Fri, 10 February
-1°C
❄️
Snö
6 m/s
91 %
Sat, 11 February
-5°C
☁️
Brutna moln
6 m/s
72 %
Monthly weather
Den varmaste månaden är July och den kallaste är January. Genomsnittstemperaturen i Kraków under året:

Flygplatser i Kraków och Stockholm

Kraków har 1 flygplats och Stockholm har 4 flygplatser.

KRK
NYO
ARN
VST
BMA
Kraków - Balices flygplats (KRK) - 11 km
http://www.krakowairport.pl/

Kontinenter

Eller om du är väldigt flexibel - sök de billigaste biljetterna till en hel kontinent istället.