Dina resor
Organisera enkelt dina flighter med hjälp av flikar
Stockholm
Irak
När som
+ Ny flik
background

Flyg till Irak

från Stockholm
Letar du efter billiga flyg till Irak? Välj datum för att starta sökningen. Eller läs tipsen om flygpriser, flygplatser, väder och annan användbar information nedan.
1 Vuxen, Ekonomiklass
Välj datum

Info om sträckan

3177 km
Avstånd

Flygpriser

4.224 kr – 13.250 kr
Prisintervall (Tur och retur)

Vädret just nu

☀️
+41°C
Erbil
☀️
+42°C
Bagdad
☀️
+37°C
Sulaymaniyya

Flygplatser

EBL
6km
ISU
10km
NJF
8km

Lär dig mer om din resa från Stockholm till Irak

Irak har 5 populära städer du kan flyga till.

Information om flyg till Irak

Resa till Irak? Irak har 5 städer du kan flyga till.

Det billigaste alternativet är att flyga från Stockholm till Erbil, med priser från 4.224 kr. Ett annat billigt alternativ vore att flyga till Bagdad från Stockholm, med priser från 4.425 kr.

Ett annat möjligt alternativ vore att resa till Erbil från Göteborg, med priser mellan 6.842 kr - 10.525 kr. Eller resa från Göteborg till Sulaymaniyya för 10.179 kr - 10.296 kr.

Best flight options to travel to Irak

Från:
Stockholm
Göteborg
Erbil
8h 5m4.224 kr
+41°C☀️
Bagdad
8h 20m4.425 kr
+42°C☀️
Sulaymaniyya
10h 15m8.816 kr
+37°C☀️
Den genomsnittliga flygtiden till Irak är 8h 53m om du flyger från Stockholm, den kortaste flygtiden till Erbil är 8h 5m, och till Sulaymaniyya tar det 10h 15m. Avståndet till Irak är 3319 km km om du mäter från Stockholm, med Erbil som närmsta stad och Bagdad längst bort.

Flygpriser till Irak

Från:
Stockholm
Göteborg
Erbil
4.224 kr8.565 kr
Bagdad
4.425 kr8.628 kr
Sulaymaniyya
8.816 kr13.250 kr

Detta är typiska flygpriser till Irak. Det betyder att majoriteten av våra användare har valt flyg inom detta intervall. Om du ser priser som är högre än 13.250 kr är det förmodligen en dyr flygning. För att hitta flyg till bästa pris rekommenderar vi att du letar i god tid och med hjälp av vår kalender för flexibla datum.

Om du flyger från Stockholm, så är det billigaste alternativet Erbil, med priser från 4.224 kr, medan det dyrare alternativet är Sulaymaniyya, med priser från 8.816 kr.

Populära resmål

Priser är för tur och retur.

Nyligen funna tur och retur-resor till Irak

Den billigaste tur och retur-resan vi nyligen hittat är till Bagdad från 3.423 kr, till Erbil från 4.467 kr och till Sulaymaniyya från 8.261 kr.
All Cities
Erbil
Bagdad
Sulaymaniyya
22 jul (mån) - 08 aug (tor)22 jul (mån) + nätter
14:30
ARN
8h 5m
1 byte
22:35
EBL
23:45
EBL
9h 20m
1 byte
09:05
ARN
7.130 kr
Hittades för en timme sedan
26 jul (fre) - 18 aug (sön)26 jul (fre) + nätter
10:45
ARN
13h 35m
2 byten
00:20
EBL
19:10
EBL
18h 45m
2 byten
13:55
ARN
7.096 kr
Hittades för en timme sedan
10 sep (tis) - 27 okt (sön)10 sep (tis) + nätter
08:05
ARN
18h 15m
2 byten
02:20
EBL
03:20
EBL
18h 15m
2 byten
21:35
ARN
4.467 kr
Hittades för 2 timmar sedan
22 jul (mån) - 18 aug (sön)22 jul (mån) + nätter
23:20
ARN
9h 35m
1 byte
08:55
EBL
23:45
EBL
16h 15m
2 byten
16:00
ARN
6.258 kr
Hittades för 2 timmar sedan
10 aug (lör) - 17 aug (lör)10 aug (lör) + nätter
14:30
ARN
8h 5m
1 byte
22:35
EBL
01:35
EBL
11h 55m
1 byte
13:30
ARN
5.816 kr
Hittades för 4 timmar sedan
11 dec (ons) - 11 jan (lör)11 dec (ons) + nätter
14:20
ARN
8h 20m
1 byte
22:40
BGW
00:30
BGW
8h 40m
1 byte
09:10
ARN
4.219 kr
Hittades för en timme sedan
01 aug (tor) - 29 aug (tor)01 aug (tor) + nätter
14:25
ARN
8h 55m
1 byte
23:20
BGW
00:25
BGW
8h 40m
1 byte
09:05
ARN
7.077 kr
Hittades för en timme sedan
16 nov (lör) - 06 dec (fre)16 nov (lör) + nätter
06:55
ARN
17h 35m
2 byten
00:30
BGW
19:00
BGW
21h 0m
2 byten
16:00
ARN
3.423 kr
Hittades för 5 timmar sedan
16 okt (ons) - 18 nov (mån)16 okt (ons) + nätter
14:30
ARN
8h 50m
1 byte
23:20
BGW
00:30
BGW
8h 40m
1 byte
09:10
ARN
4.138 kr
Hittades för 7 timmar sedan
25 okt (fre) - 03 nov (sön)25 okt (fre) + nätter
10:45
ARN
13h 30m
2 byten
00:15
BGW
19:00
BGW
18h 25m
2 byten
13:25
ARN
5.925 kr
Hittades för 7 timmar sedan

Nyligen funna enkelresor till Irak

Den billigaste tur och retur-resan vi nyligen hittat är till Erbil från 1.861 kr och till Bagdad från 4.284 kr.
All Cities
Erbil
Bagdad
Sulaymaniyya
24 jul (ons)24 jul (ons) + nätter
14:30
ARN
9h 35m
1 byte
00:05
EBL
3.919 kr
Hittades för en minut sedan
05 aug (mån)05 aug (mån) + nätter
23:20
ARN
9h 35m
1 byte
08:55
EBL
1.861 kr
Hittades för 7 timmar sedan
20 jul (lör)20 jul (lör) + nätter
14:30
ARN
8h 5m
1 byte
22:35
EBL
2.683 kr
Hittades för 10 timmar sedan
22 jul (mån)22 jul (mån) + nätter
23:20
ARN
9h 35m
1 byte
08:55
EBL
3.139 kr
Hittades för 13 timmar sedan
26 sep (tor)26 sep (tor) + nätter
14:30
ARN
10h 0m
1 byte
00:30
EBL
2.677 kr
Hittades för en dag sedan
16 dec (mån)16 dec (mån) + nätter
14:15
ARN
7h 25m
1 byte
21:40
BGW
4.284 kr
Hittades för 3 dagar sedan

Flygplatser i Irak

Irak har 5 flygplatser.
Erbils internationella flygplats EBL
http://erbilairport.com/Main/Main.aspx
Sulaymaniyyas internationella flygplats ISU
Al Najaf flygplats NJF
Bagdads internationella flygplats BGW
Basra Intl. flygplats BSR

Väder i Irak

Väder i olika städer i Irak just nu:
Erbil
☀️
+41°C
Klart
5 m/s
13 %
Bagdad
☀️
+42°C
Klart
8 m/s
24 %
Sulaymaniyya
☀️
+37°C
Klart
4 m/s
20 %
Visa 3 dagars väderprognos

Väder per månad

Planerar ni en resa och vill veta hur vädret är i Irak?